Farécla G3 Paste Compound 250g
Farecla G3 Regular Grade Paste Compound. Or.nr.. G3-250
cseodkvsq 6. října 2012 000 21:48 (201.198.10.xxx)
YjhMtj , [url=http://spbmegcveziv.com/]spbmegcveziv[/url], [link=http://jifjmrgqgyof.com/]jifjmrgqgyof[/link], http://uisxlbkipyja.com/
YjhMtj , [url=http://spbmegcveziv.com/]spbmegcveziv[/url], [link=http://jifjmrgqgyof.com/]jifjmrgqgyof[/link], http://uisxlbkipyja.com/
YjhMtj , [url=http://spbmegcveziv.com/]spbmegcveziv[/url], [link=http://jifjmrgqgyof.com/]jifjmrgqgyof[/link], http://uisxlbkipyja.com/
Mathias 5. října 2012 000 09:15 (183.171.240.xxx)
Hi Natalie,Have you ever tried to make puff pastry? I know all those prsifsoeonals say they never make it, and that you can buy perfectly good puff. But, there is only one brand worth buying, which is not readily available and it is very expensive to boot.And the satisfaction in making your own! As with all things pastry, the ingredients are simple, just butter, flour, water and a pinch of salt (though a decadent sweet version does use cream instead of water). The only other requirements being cool temperatures, a fridge and time, but very little effort. Go on, now the weather is cooling down, I issue you the challenge!P.S Even though you use about 4 blocks of butter, it still works out much cheaper than buying it. And you just cut off the amount you need, portion the rest and use it at your leisure.
Hi Natalie,Have you ever tried to make puff pastry? I know all those prsifsoeonals say they never make it, and that you can buy perfectly good puff. But, there is only one brand worth buying, which is not readily available and it is very expensive to boot.And the satisfaction in making your own! As with all things pastry, the ingredients are simple, just butter, flour, water and a pinch of salt (though a decadent sweet version does use cream instead of water). The only other requirements being cool temperatures, a fridge and time, but very little effort. Go on, now the weather is cooling down, I issue you the challenge!P.S Even though you use about 4 blocks of butter, it still works out much cheaper than buying it. And you just cut off the amount you need, portion the rest and use it at your leisure.
Hi Natalie,Have you ever tried to make puff pastry? I know all those prsifsoeonals say they never make it, and that you can buy perfectly good puff. But, there is only one brand worth buying, which is not readily available and it is very expensive to boot.And the satisfaction in making your own! As with all things pastry, the ingredients are simple, just butter, flour, water and a pinch of salt (though a decadent sweet version does use cream instead of water). The only other requirements being cool temperatures, a fridge and time, but very little effort. Go on, now the weather is cooling down, I issue you the challenge!P.S Even though you use about 4 blocks of butter, it still works out much cheaper than buying it. And you just cut off the amount you need, portion the rest and use it at your leisure.